Category: Classical

Nâ Fushâbetejat E Hapur - Levrij, i AM esper - Split (File, MP3)

8 thoughts on “ Nâ Fushâbetejat E Hapur - Levrij, i AM esper - Split (File, MP3)

  1. Shumë nga ne kur futen në dhomën e gjumit, mbylli derën, hyjnë në shtrat dhe ia këpusin gjumit, kuptohet, kur t’i zërë. Sepse disa nga ne përpëliten me minuta të tëra dhe madje me orë të tëra derisa të na kapë gjumi. Dhe që të na kapë gjumi kur nuk flejmë dot menjëherë, i sulemi pultit të televizorit dhe/ose celularit, duke “përgjuar” çka ka të re në rrjetet.
  2. Mungesa e shoqërizimit na ka bërë të pavetëdijshëm aq dhe si duhet, se prolemet e mëdha, siç janë mungesa e shtetit të së drejtës, mungesa e rregullave dhe lojës së ndershme të tregut, mosfunksionimi si duhet i dhënies së pronave pronarëve legjitimë, për shkak të një kaste gjyqtarësh të korruptuar etj zgjidhen me një.
  3. na bie ndërmend termi më i përshtatshëm në shqip, do të përcjellë porosinë e asaj fjale dhe kuptimin e saktë të saj që parapëlqejmë a duam ta themi apo ta shkruajmë. Disa prej fjalëve të huaja që Jani Thomai i ak botuar në librin e tij 'Leksikologjia e gjuhës.
  4. Zyrtarët e Koresë së Jugut thonë se Koreja e Veriut është e hapur për bisedime me Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), pavarësisht njoftimeve të fundit luftarake nga Pheniani. Zyra e presidentit koreano-jugore tha se komentet u bënë në një takim mes Presidentit Moon Jae dhe delegacionit të Koresë së Veriut në Lojërat Olimpike Dimërore [ ].
  5. Por e vërteta është që nuk ka rëndësi nëse për dhëmbët përdorim ujë të ngrohtë apo të ftohtë”, – thotë ajo. Richard H. Price, përfaqësues i shoqatës “American Dental”, ka treguar për “New York Times”: “Në qoftë se pyes dikë për larjen e dhëmbëve, nuk dua ta di se çfarë temperature ka uji për aq kohë.
  6. Artan Fuga Gjendje shumë e rënduar në Ministrinë e Arsimit Ermal Mulosmani LDK-ja, nga Vjosa Osmani te Driton Selmanaj. Do mbeteni gojë hapur! Ja çfarë bëjnë bebet në barkun e nënës , 12/10/ Një studim i ri ka treguar se bebet arrijnë ta dallojnë gjuhën amtare që në barkun e nënës. Edhe këtë nuk na i.
  7. Si të flasësh hapur me fëmijën tënd për seksin. May Print This Article Share it With Friends. Fluturat në stomak, shoqëria, ndihesh ose jo mirë me të mbajturit e dorës së një fëmije tjetër. Kjo është një procedurë krejt e ndryshme nga ajo që mësojnë fëmijët në vende të tjera, ku të folurit për.
  8. Lekaj: MI-ja e hapur për organet e drejtësisë në procesin e patentë shoferëve Pas aksionit të madh të Policisë së Kosovës, n ë të cilën janë arrestuar 23 persona prej të cilëve 16 zyrtarë të Ministrisë Infrastrukturës dhe Transportit, kjo e fundit ka bërë një reagim për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *